قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / حذف کارمند ضامن در فرایند دریافت وام ازدواج
وام-ازدواج-۹۹

حذف کارمند ضامن در فرایند دریافت وام ازدواج

کدام دسته از زوجین می‌توانند “وام ازدواج ۵۰۰میلیون تومانی” دریافت کنند؟!

کدام دسته از زوجین می‌توانند "وام ازدواج 500 میلیون تومانی" دریافت کنند؟!

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی جزئیات دریافت و افزایش وام ازدواج به ۵۰۰میلیون تومان را توضیح داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ “ولی اسماعیلی” رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره مبلغ وام ازدواج در لایحه بودجه ۱۴۰۱ دولت اظهار کرد: دولت در بودجه سال آینده این مسئله را کلی در نظر گرفته بود یعنی پولی در اختیار بانک مرکزی قرار داده بود که بر اساس نیاز، وزارتخانه‌های مربوطه (رفاه و ورزش) وام ازدواج را تقسیم کنند که کمیسیون این مسئله را قبول نکرد و عنوان شد که نظارت مجلس در این طرح زیر سؤال می‌رود.

وی تصریح کرد: امسال همین بند را در الحاقیه بودجه آورده‌ایم و پیشنهاد کمیسیون اجتماعی این بند بوده است؛ ان‌شاءالله در کمیسیون تلفیق دفاع کنیم و این مسئله رأی بیاورد و با تصویب آن برای هریک از زوجین ۱۵۰ میلیون تومان و جمعاً ۳۰۰ میلیون تومان وام در نظر گرفته شده است؛ علاوه بر این وام، برای تشویق جوانان به ازدواج نیز، ۱۰۰ میلیون برای دختران زیر ۲۳ سال و ۱۰۰ میلیون تومان برای پسران زیر ۲۵ سال با بازپرداخت ۱۰ساله در نظر گرفته شده است.

اسماعیلی گفت: با احتساب مبلغ وام ازدواج و همچنین وام تشویقی، ۵۰۰ میلیون تومان وام به زوجین با بازپرداخت ۱۰ساله پرداخت می‌شود که البته بازه زمانی پرداخت اقساط در لایحه بودجه ۱۴۰۱ دولت، ۷ساله بود که کمیسیون اجتماعی زمان اقساط را به ۱۰ سال افزایش داد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف کارمند ضامن در فرایند دریافت وام افزود: به بانک مرکزی اعلام شده است که با سفته، ضامن معتبر و همچنین کارت یارانه زوجین وام را پرداخت کند.

اسماعیلی همچنین راجع به حذف بند افزایش ۲ سال سن بازنشستگی را از لایحه بودجه ۱۴۰۱ دولت گفت: در لایحه این مسئله آمده بود اما ما به‌عنوان کمیسیون تخصصی در این بخش مطالعات و بررسی‌های لازم را انجام داده‌ایم و چون این مسئله مبنای علمی و مستندات کافی نداشت، از لایحه حذف شد.

بیشتر بخوانید

 

چشمه امید

تبلیغات چشمه امید

مطلب پیشنهادی

توافق بین “یوونتوس و زنیت” برای انتقال بزرگ “سردار آزمون”

پیشرفت قابل توجه در مذاکرات یوونتوس- سردار آزمون؛ انتقال بزرگ ایز لودینگ(عکس) به نظر می …

سویه “اومیکرون” در کشور، رو به افزایش است

مهر گزارش می دهد؛ قدرت اومیکرون نمایان شد/ نباید در ایمنی واکسن بخوابیم موارد ابتلا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *