قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / مطالب ویژه / ازدواج و زندگی / آموزش و مهارت های زندگی زوجین / علل آسیب‌های اجتماعی باید ریشه‌یابی و راهکارهای مناسب پیشگیری از طلاق ارائه شود

علل آسیب‌های اجتماعی باید ریشه‌یابی و راهکارهای مناسب پیشگیری از طلاق ارائه شود

سنندج – مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با بیان اینکه سند طلاق در این استان تدوین شده است, گفت: تدوین این سند می تواند در شناسایی علل اصلی اسیب های اجتماعی مانند طلاق موثر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر, فرانک قدسی عصر سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان, اظهار داشت: علل اصلی آسیب‌های اجتماعی باید ریشه‌یابی شود و راهکارهای مناسب پیشگیری از طلاق ارائه شود و ادارات ذیربط در زمینه آسیب طلاق موظف هستند هماهنگی‌های لازم را داشته باشند و از پراکنده کاری اجتناب کنند.

وی با بیان اینکه هر کدام از ادارات دست اندر کار، انجام بخشی از کارهای سند طلاق را بر عهده داشته اند, افزود: صاحبنظران و پژوهشگران باید برنامه عملیاتی برای کاهش طلاق و افزایش ازدواج را در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار دهند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌هایی که در این حوزه با آن مواجه هستیم، پراکنده‌کاری در زمینه آسیب‌های اجتماعی است, ادامه داد: سال گذشته ۶۴ سمن در زمینه آموزش و مشاوره پیش از ازدواج و پیشگیری از طلاق در استان فعالیت می کردند.

قدسی با بیان اینکه سنندج و سقز بالاترین و سروآباد کمترین آمار طلاق استان را دارند, یاداور شد: یکی دیگر از آسیب‌هایی که در حوزه ازدواج با آن مواجه هستیم، ازدواج‌های زودهنگام اجباری دختران زیر ۱۸ سال است که باید راهکاری مناسب برای مقابله با این پدیده داشته باشیم.

تبلیغات چشمه امید

مطلب پیشنهادی

دختران-ازدواج-زودهنگام

استاندار کردستان: از دلایل افزایش طلاق در استان، ازدواج زود هنگام دختران است

استاندار کردستان: معضل ازدواج زودهنگام دختران برطرف شود سنندج – ایرنا – استاندار کردستان با …

چگونه از افسردگی بعد از ازدواج جلوگیری کنیم؟

افسردگی که در کمین تازه عروس هاست! نمناک/ قطعاً ماه ها و هفته های زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *