مهر/ قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با تاکید بر اهتمام مستمر وزارت صمت در راستای تأمین کالاهای اساسی، گفت: برای تأمین میوه شب عید از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور به خوبی استفاده خواهد شد.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی در جلسه ستاد تنظیم بازار که از طریق ویدئو کنفرانس با مسئولان استان گلستان برقرار شده بود، گفت: تمام تلاش مسئولان در ستاد تنظیم بازار، برقراری آرامش و تأمین و توزیع به موقع کالاهای مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال است و بنابراین از تمامی ظرفیت‌ها باید به منظور دستیابی به این هدف استفاده کرد.
وی با اشاره به ضرورت حضور مؤثر اصناف و تشکل‌های تولیدی و صنفی در پیاده سازی برنامه‌های تنظیم بازار شب عید افزود: تمامی واحدهای صنفی و تشکل‌های تولیدی باید همچون همیشه، یاری‌رسان وزارت صنعت در اجرای سیاست‌های در نظر گرفته شده برای تأمین و توزیع به موقع کالاها باشند و بر این اساس، شرایطی را فراهم نمایند تا کالاها به موقع، با قیمت و کیفیت مناسب به دست مصرف‌کنندگان برسد.
به گفته مدرس خیابانی، در این راستا اصناف و تشکل‌های تولیدی می‌بایست برای تنظیم بازار شب عید و تأمین به موقع کالاهای پرمصرف در این ایام از جمله آجیل، خشکبار، شیرینی، شکلات، میوه، کیف و کفش و پوشاک از تمام توان خود استفاده کرده و حتی در حوزه خدمات نیز، به بهترین نحو تلاش کنند تا خدمات پرمصرف در این ایام تأمین شود.
وی اظهار داشت: برای تأمین میوه شب عید نیز از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور به خوبی استفاده خواهد شد و در این راستا به منظور جلوگیری از گران‌فروشی، ستاد تنظیم بازار بر روند قیمت‌گذاری و توزیع به موقع میوه در ایام پایانی سال نیز وارد عمل خواهد شد.
مدرس خیابانی با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی به موقع، دقیق و شفاف به مردم در حوزه کالاهای مورد نیاز ایام پایانی سال خاطرنشان کرد: تلاش رسانه‌های بیگانه آن است که با به راه انداختن جنگ رسانه‌ای، شیرینی شب عید را به کام مردم تلخ کنند که اما امیدوار هستیم که با اطلاع رسانی دقیق و صحیح از سوی بخش‌های مختل، مانع از این امر شویم.