قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / امکان حمایت‌های لازم از پارک‌های علمی و فناوری

امکان حمایت‌های لازم از پارک‌های علمی و فناوری

تصویب طرح جهش تولید دانش بنیان در مجلس/ امکان سرمایه‌گذاری مشترک بانک‌ها با ‌دانش‌بنیان‌ها فراهم شد

تصویب طرح جهش تولید دانش بنیان در مجلس/ امکان سرمایه‌گذاری مشترک بانک‌ها با ‌دانش‌بنیان‌ها فراهم شدگروه استان‌ها – عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب طرح جهش تولید دانش بنیان، امکان سرمایه‌گذاری مشترک این شرکت‌ها با بانک‌ها فراهم شد.

مصطفی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان ، ضمن اشاره به تصویب طرح جهش تولید دانش بنیان طی هفته گذشته  در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در واقع این طرح شامل یک قانون پایه در زمینه شرکت‌های دانش بنیان می‌شود‌.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات مربوط به ۲۰ ماده از طرح جهش تولید دانش بنیان انجام شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعیین کالاهای ارز بر، شناسایی مواد آسیب زا، استفاده از منابع دستگاه‌ها، در نظر گرفتن اسناد مالکیت برای فعالان پارک‌های فناوری، از جمله موارد مد نظر در این طرح بود تصریح کرد: مقرر شده از پارک‌های علمی و فناوری حمایت‌های لازم صورت گیرد.

بیشتر بخوانید

وی با تاکید بر اینکه جایگاه بسیار خوبی برای صندوق نوآوری و شکوفایی دیده شده است، یادآور شد: بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان به دارایی صندوق افزوده شد.

طاهری با بیان اینکه مزایای مناطق ویژه و آزاد برای پارک‌های دانش بنیان در نظر گرفته شد، اضافه کرد: همچنین مقرر شد برای مشکلات قضایی دادگاه ویژه‌ای در دادگستری در نظر گرفته شود.

وی یکی دیگر از فرصت‌های ایجاد شده برای پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان را سرمایه‌گذاری مشترک با بانک‌ها عنوان کرد و گفت: به بانک‌ها اجازه داده می‌شود با این شرکت‌ها مشارکت و سرمایه‌گذاری مشترکی داشته باشند.

انتهای پیام/

 

مطالب خواندنی:

 

چشمه امید

تبلیغات چشمه امید

مطلب پیشنهادی

توافق بین “یوونتوس و زنیت” برای انتقال بزرگ “سردار آزمون”

پیشرفت قابل توجه در مذاکرات یوونتوس- سردار آزمون؛ انتقال بزرگ ایز لودینگ(عکس) به نظر می …

سویه “اومیکرون” در کشور، رو به افزایش است

مهر گزارش می دهد؛ قدرت اومیکرون نمایان شد/ نباید در ایمنی واکسن بخوابیم موارد ابتلا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *