قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / استاندار کردستان: از دلایل افزایش طلاق در استان، ازدواج زود هنگام دختران است
دختران-ازدواج-زودهنگام

استاندار کردستان: از دلایل افزایش طلاق در استان، ازدواج زود هنگام دختران است

استاندار کردستان: معضل ازدواج زودهنگام دختران برطرف شود

استاندار کردستان: معضل ازدواج زودهنگام دختران برطرف شود

سنندج – ایرنا – استاندار کردستان با تاکید بر اهمیت پوشش کامل تحصیلی دختران گفت: استفاده از همه امکانات برای جلوگیری از ازدواج زود هنگام این افراد ضروری است.

بهمن مرادنیا روز یکشنبه در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: از جمله نگرانی‌های موجود در استان افزایش آمار طلاق است و این امر به هیچ وجه زیبنده استان فرهنگی کردستان نیست.

وی با بیان اینکه از دلایل افزایش طلاق در استان ازدواج زود هنگام دختران است که از ادامه تحصیل باز می‌مانند، افزود: باید از ظرفیت‌های روحانیون، افراد معتمد، چهره‌های دانشگاهی و از تریبون‌های مختلف استفاده کرد تا معضل ازدواج زود هنگام دختران برطرف شود.

استاندار کردستان ضمن تقدیر از مجموعه آموزش و پرورش استان برای تلاش در تداوم امر آموزش در دوران بیماری کرونا، گفت: از همه امکانات باید استفاده شود تا دانش‌آموزان استان در شهرها و روستاها دچار افت تحصیلی نشوند.

مرادنیا به تلاش‌ها برای احداث و بازسازی فضاهای آموزشی در استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: همه امکانات بکار گرفته شده تا دانش آموزان در فضای مناسب و استاندارد تحصیل کنند و مردم باید در جریان این فعالیت‌ها قرار بگیرند.

وی با اشاره به وضعیت مدارس استثنایی در استان، افزود: مدارس استثنایی دارای شرایط خاص هستند و فضاهای آموزشی باید متناسب با وضعیت آن دانش آموزان باشد.

در سال تحصیلی جاری (۹۹ – ۹۸) ۳۰۰ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در سه هزار و ۹۰۰ مدرسه شهری و روستایی استان کردستان در قالب ۱۲ هزار و ۱۴۵ کلاس درس مشغول به تحصیل هستند.

تبلیغات چشمه امید

مطلب پیشنهادی

توافق بین “یوونتوس و زنیت” برای انتقال بزرگ “سردار آزمون”

پیشرفت قابل توجه در مذاکرات یوونتوس- سردار آزمون؛ انتقال بزرگ ایز لودینگ(عکس) به نظر می …

سویه “اومیکرون” در کشور، رو به افزایش است

مهر گزارش می دهد؛ قدرت اومیکرون نمایان شد/ نباید در ایمنی واکسن بخوابیم موارد ابتلا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *